Termoformowanie - zastosowania

Termoformowanie znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach wykorzystujących produkty wykonane z tworzyw sztucznych. Technika ta jest szczególnie doceniana w branży automotive, spożywczej i reklamowej, a także w logistyce. Umożliwia ona wytworzenie różnorodnych opakowań, jednorazowych naczyń, banerów reklamowych, pojemników magazynowych, części do kabin prysznicowych, a nawet elementów z branży motoryzacyjnej - osłon silników, nadkoli, zderzaków oraz poszyć zewnętrznych i wewnętrznych.

Termoformowanie
obrazek prezentujacy

Zastosowanie termoformowania w branży automotive

Termoformowanie nie przez przypadek cieszy się tak ogromną popularnością w branży automotive. Pozwala ono na wytworzenie różnorodnych elementów do samochodów i innych pojazdów m.in. aut ciężarowych. Dzięki niemu można stworzyć m.in. liczne części karoserii, kołpaki i nadkola. Termoformowanie pozwala także wytworzyć przekładki transportowe, które ułatwiają pakowanie produktów na paletach pojazdów. Technologia ta umożliwia również stworzyć osłony technologiczne wykorzystywane do produkcji samochodów.

Zastosowanie termoformowania w logistyce

Technika termoforowania jest od lat bardzo doceniana w logistyce. Wynika to z faktu, iż pozwala ona wytworzyć m.in. bardzo funkcjonalne pojemniki magazynowe, składające się z palety, obwoluty i pokrywy. Dzięki nim magazynowanie staje się łatwe i przyjemne! Jednymi z najlepszych specjalistów, zajmujących się tworzeniem produktów do branży logistycznej przy pomocy termoformowania, są fachowcy z firmy: pordzik.pl. Oferują oni pojemniki magazynowe w różnych wymiarach i bardzo atrakcyjnych cenach.

Zastosowanie termoformowania w branży spożywczej

Termoformowanie cieszy się ogromną popularnością nie tylko w logistyce i branży automotive, ale również w przemyśle spożywczym. Dzięki tej wspaniałej technologii można z łatwością wytworzyć tacki na wyroby cukiernicze, pojemniki cateringowe czy wieczka do soków bądź napojów. Termoformowanie sprawdza się również przy produkcji kubków jednorazowych, pojemników na lody oraz wiader na sypką żywność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie inne produkty z branży spożywczej pozwala stworzyć termoformowanie, skontaktuj się z fachowcami z firmy PTS Pordzik Sp. z o.o.